Oferta bukmacherów

Zanim pochłonie nas wybór typów bukmacherskich oraz analiza spotkań, zerknijmy na to jaką ofertę mają dla swoich graczy bukmacherzy. Na co można postawić pieniądze i jakie zakłady można zawierać u bukmacherów działających w Polsce?

Przed sprawdzeniem oferty należy pamiętać jeszcze o jednej kwestii – legalności firmy bukmacherskiej, której chcemy powierzyć pieniądze. W Polsce, aby móc przyjmować zakłady bukmacherskie, należy posiadać odpowiednią koncesję. Spełnienie warunków, aby otrzymać licencję nie jest proste, a dopełnienie ich ma gwarantować bezpieczeństwo pieniędzy graczy. Poza tym firmy, które posiadają licencję muszą odprowadzać w Polsce podatki. Gra u nielegalnych bukmacherów jest karana. Gracze narażają się na przepadek wygranych, a także na wysokie grzywny.

Oferta legalnych bukmacherów w Polsce

W ofercie każdego bukmachera działającego w Polsce jest co najmniej 20 różnych dyscyplin sportowych. Nierzadko ich liczba przekracza 30. To z jednej strony bardzo dobra informacja, bo fan nawet mniej popularnych dyscyplin, może obstawiać swój ulubiony sport, ale jest to też pewna pułapka. Duża liczba dyscyplin sportowych może doprowadzić do tego, że gracz za wszelką cenę będzie chciał wykorzystać możliwość obstawiania niemal niezliczonej liczby spotkań. Kursy będą kusić, ale gracze nie będą mieli szans na przeanalizowanie wszystkich meczów w ofercie bukmachera. Dlatego wybierając odpowiedniego dla siebie bukmachera nie patrzymy na to ile ma w swojej ofercie dyscyplin sportowych, ale czy ma te dwie/trzy, którymi się interesujemy.

Oczywiście fani tych najpopularniejszych sportów mogą spać spokojnie. Piłka nożna, tenis, koszykówka, hokej na lodzie i jeszcze parę innych dyscyplin sportowych po prostu musi znaleźć się w ofercie każdego poważnego bukmachera. Nieco bardziej rozglądać się muszą fani mniej popularnych w Polsce sportów takich jak np. rugby czy baseball. One również zwykle znajdują się w ofertach bukmacherskich, ale zakres i szczegółowość oferty kursowej na takie wydarzenia może się znacznie różnić u każdego z bukmacherów.

Dodatkowe kursy w ofercie bukmacherów

Typer, który wybrał już kilka spotkań musi też pamiętać o tym, że oferta bukmacherów nie kończy się tylko na publikowaniu kursów związanych z końcowym rezultatem spotkań. Gracze przy większości dyscyplin sportowych mogą liczyć na tzw. rynki lub markety. Może to być nieco mylące, ale to fachowe określenie na dodatkowe zakłady, które powiązane są z meczem głównym. Rynki na największą skalę wykorzystywane są przy sportach drużynowych, bo w nich gracze mają wręcz nieograniczone pole do popisu. Bukmacherzy oferują możliwość obstawiania różnego rodzajów handicapów czy rozstrzygnięć do przerwy czy w konkretnej części gry. Ilość rzutów różnych i typy na ilość bramek należą do tych najpopularniejszych dodatkowych kursów.

W sportach drużynowych można obstawiać też zdobycze indywidualne zawodników, którzy będą uczestnikami spotkania. W przypadku piłki nożnej takich dodatkowych zakładów może być nawet i 300, a fani innych sportów z reguły mają do dyspozycji kilkadziesiąt kursów na różnych rynkach.

Pozostałe wydarzenia w ofercie bukmacherów

Bukmacherzy oferują nie tylko wydarzenia stricte sportowe w swojej ofercie. Wielu z nich coraz mocniej wchodzi na rynek e-sportu, czyli rywalizacji ludzi w grach komputerowych. Oprócz tego można obstawiać wydarzenia związane z polityką, rozrywką czy inne wydarzenia, które cieszą się zainteresowaniem. Tak naprawdę pole do zagospodarowania przez bukmacherów jest coraz mniejsze, bo liczba wydarzeń przez nich proponowana rośnie niemal z dnia na dzień.

Sport wirtualny w ofercie bukmacherów

Niektórzy bukmacherzy w swoich ofertach mają także sport wirtualny. Ostrożny gracz jednak powinien podchodzić do niego z wielką nieufnością. Sport wirtualny, jest to bowiem rozgrywka, na którą wpływ ma tylko algorytm komputerowy. Gracze nie mają możliwości sporządzenia analizy i wyciągnięcia odpowiednich wniosków. Co prawda gracze mają z reguły możliwość sprawdzenia statystyk jednak wydają się one w tym przypadku pasują jak kwiatek do kożucha. I tak na końcu zadecyduje ślepy los.

Zakłady „na żywo” w ofercie bukmacherów

Na koniec jeden z ważniejszych segmentów zakładów bukmacherskich, czyli zakłady „na żywo”. Ten sposób zawierania zakładów jest z miesiąca na miesiąc coraz bardziej popularny, a bukmacherzy doskonale wykorzystują ten fakt, bo zakłady „na żywo” przynoszą im spore zyski. Gracze obstawiają mecze mając nieco więcej informacji np. dzięki śledzeniu relacji z meczów. Daje to poczucie (czasami zgubne) szerszej perspektywy. Kursy się zmieniają niemal przez cały mecz i faktycznie czasami bywają korzystniejsze dla obstawiającego. Jednak oglądanie meczów na żywo może spowodować wzrost emocji i spowodować, że gracz straci „chłodną głowę”. Bukmacherzy bardzo mocno stawiają na wizualizację graficzną meczów dostępnych do typowania „na żywo”. Część z nich ma również prawa do transmisji spotkań na swojej stronie internetowej czy w aplikacji mobilnej.

Liczba oferowanych meczów „na żywo” wzrasta diametralnie i kwestią czasu jest to, że wszystkie mecze dostępne w ofercie przedmeczowej będą również dostępne „na żywo”.