Obstawianie meczów

Szybka kasa. Co może być trudnego w wytypowaniu kilku wyników spotkań z tak szerokiej oferty bukmacherów? Tak o bukmacherce myśli wielu, którzy rozpoczynają przygodę ze światem obstawiania. Bardziej doświadczeni gracze, którzy rzeczywiście utrzymują się z bukmacherki lub stanowi ona dla nich dobry dodatek do domowego budżetu, uśmiecha się wtedy tylko z politowaniem. Obstawianie zakładów bukmacherskim to nie jest bowiem robota dla tych, którzy w maksymalnie kilka minut przejrzą ofertę kursową bukmachera i postawią trochę pieniędzy z myślą, że zaraz staną się bogaczami.

Zarabianie na bukmacherce to ciężka robota, która głównie polega na dokładnym analizowaniu spotkań i śledzeniu informacji, które mogą wpływać na wynik spotkania. Mimo, że typujący z reguły zajmują się dyscyplinami sportu, których są też fanami, to w pewnym momencie przestaje to być zabawa, ale mozolna praca. Wygrywają tylko najbardziej cierpliwi i skrupulatni. Reszta stanowi jedynie pożywkę dla bukmacherów.

Poszukiwanie strategii

Wielu początkujących graczy – z reguły po kilku porażkach z rzędu – zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że zwycięstwo nie przyjdzie tak łatwo jak myśleli na początku. Zaczynają poszukiwać nowych rozwiązań i strategii, o które najłatwiej jest w internecie. To dobra droga, bo czytanie o obstawianiu powiększa wiedzę graczy i sprawia, że typują oni zdecydowanie bardziej świadomie i to może przynieść lepszy efekt niż typowanie „na nosa”.

Ważne jest jednak to, żeby informacje zdobywane w internecie przesiać przez sito. W internecie pełno jest informacji niesprawdzonych, które wprowadzają tylko w błąd. Dlatego tak ważna jest selekcja poprzez sprawdzanie wiarygodności i doświadczenia ludzi, którzy doradzają w internecie.

Darmowe typy bukmacherskie

Oprócz wielu ciekawych informacji o taktyce gry u bukmacherów oraz o tym jak analizować mecze pod kątem ich przydatności w obstawianiu, na graczy czeka też wiele stron, które oferują „gotowce”. Strony takie reklamują się hasłami typu: „najlepsze typy dnia”, „pewniaki na dziś” itd.

Darmowe typy bukmacherskie można znaleźć na stronach internetowych zajmujących się bukmacherką, w mediach społecznościowych czy na wyspecjalizowanych forach internetowych. Odszukać w internecie miejsca, które oferują darmowe typy bukmacherskie, można z łatwością i nie potrzebna jest do tego zbyt rozległa umiejętność poruszania się po sieci.

Darmowe typy bukmacherskie mają niewątpliwie jedną zaletę. Są darmowe. Dalsza ich ocena nie jest już prosta i jednoznaczna. Znajdzie się wielu, którzy wprost powiedzą, że „darmowe” znaczy słabe. Jest wiele w tym prawdy, ale nie do końca, bo można znaleźć takie strony internetowe, które prowadzone są przez pasjonatów, a jakość proponowanych przez nich typów jest naprawdę wysoką.

Podstawowa zasada jest taka, żeby nie ufać w pełni przedstawionym typom. Nikt nie da nam gwarancji, że mecze zakończą się konkretnym wynikiem, a już na pewno nie da jej za darmo. Rozsądny obstawiający potraktuje darmowe typy jedynie jako wskazówkę i sam krok po korku przeanalizuje zaproponowane spotkanie. Wyeliminowanie ewentualnych błędów „eksperta” jest podstawą.

Jak sprawdzać darmowe typy?

Na rzetelnej stronie z typami bukmacherskimi powinna być też przedstawiona wiarygodna historia obstawiania, którą udostępnia typer. Tylko wtedy da nam to obraz tego czy gracz jest skuteczny i można mu na dłuższą metę zaufać.

Analiza meczów, którą przedstawia typer powinna być szeroka i nie bazować tylko na banałach, które można znaleźć w kilkadziesiąt sekund na innych stronach. Tylko pełna, szczegółowa analiza daje rękojmie tego, że „ekspert” poświęcił na nią sporo czasu i w sposób fachowy chce podzielić się swoją wiedzą.

Zanim postawi się też pieniądze na darmowe typy ze stron internetowych warto też przez jakiś czas przyglądać się wskazaniom „eksperta” - typować „na sucho”, czyli bez obstawiania pieniędzy. Jeśli typy będą się dość często sprawdzały, to dopiero wtedy przejść do gry za pieniądze. I najważniejsze – nie graj za całość swoich pieniędzy na typy, które ktoś podpowiada. To zgubne podejście, za którym będzie szedł psychologiczny aspekt wyparcia: „nie ja przegrałem, to ktoś mi źle podpowiedział”. Może i tak, ale pieniądze będą szły z naszego konta, a nie z rachunku „eksperta”.

Darmowe typy powinny być tylko i wyłącznie traktowane jako wskazówki. Dobra nauka przed przejściem w całkowicie samodzielne wyszukiwanie typów.

Płatne typy bukmacherskie

W internecie znajdziemy też płatne typy. To spora pułapka, na którą często łapią się początkujący typerzy. Powtórzmy to, nikt nie da gwarancji tego, że dane wydarzenie skończy się takim, a nie innym wynikiem. Ten, któremu płacimy za typ, wygrywa już w momencie, gdy przelejemy mu pieniądze za płatne typy. Oczywiście, jeśli będziemy wygrywać to istnieje spora szansa na to, że zwrócimy się do niego jeszcze raz. Jak będziemy przegrywać to i tak pewnie znajdą się ludzie, którzy będą mało ostrożni i wykupią u tej osoby typy. Opłacanie typów na pewno nie przyniesie rozwoju i nie da nam potrzebnego w walce z bukmacherem doświadczenia. Zmniejsza też radość z wygranej, bo przecież nie osiągnęliśmy jej sami.

Bardzo łatwo też natrafić na naciągaczy. Jeśli już naprawdę chcemy płacić komuś za typy, to dokładnie sprawdźmy jego wiarygodność. Opinie i udokumentowana skuteczność to podstawa. Najlepiej jakby wcześniej korzystał z usług „eksperta” ktoś komu ufamy.

Analiza kursów - valubet

Co nam da dobrze przeprowadzona analiza? Dzięki niej możemy nie tylko postawić mecze, które dają większe szanse na to, że kupon zaliczymy na swój plus. Doświadczeni gracze posługują się pojęciem valubet, czyli zakładem, który ma wartość. Czym jest ta wartość? To postawienie takiego zakładu, którego kurs jest nieco zawyżony. Dzieje się tak, gdy mamy pewność, że bukmacher coś przeoczył i niedoszacował szans jednej ze stron. Tylko dzięki dobrej analizie możemy z większym spokojem postawić taki wyższy kurs i nie stawiać bez potrzeby na „kursowego” faworyta wystawionego przez bukmachera.